У чому основна відмінність між оцінюванням ЗНО у 2014 та 2015 роках?

24.12.2014 14:39

1. Найважливіша відмінність ЗНО-2015 – в іншому принципі побудови рейтингового балу та встановлення іншого прохідного балу. Якщо раніше за умови отримання сертифікату зі 124 балами ти міг подавати документи до вишу, то відтепер цей показник – 100.

2. Раніше 100 балів ти отримував просто за те, що з’явився на тестуванні й пройшов його. У 2015 році умовою отримання навіть мінімальних 100 балів і сертифікату про складання ЗНО є пороговий бал. Його визначають спеціалісти ЗНО після складання тесту і рахують від основної маси результатів.

3. Як він рахується? За кожне питання тесту надається певна кількість балів (для розрізнення будемо називати їх очками), які потім переводяться в рейтингову 200-бальну систему. Раніше він рахувався за найвищим показником набраних очок – тобто згори вниз. Зараз пороговий бал фактично визначатиметься знизу вгору, з орієнтацією на основну масу вступників.

4. Якщо ти набираєш визначену кількість очок, ти долаєш пороговий бал, складаєш ЗНО і отримуєш відповідну кількість балів за рейтинговою системою (100-200 балів).

5. Якщо ти не набираєш визначену за мінімум кількість очок, ти не здобуваєш порогового балу, а отже – отримуєш не сертифікат про складання ЗНО, а лише документ про те, що брав участь у ньому, але його не склав

Що можна брати із собою на ЗНО в аудиторію?

Нічого, окрім ручки та прозорої пляшки з водою! Ніяких пристроїв, канцелярії, приладдя тощо! Виняток становить лише тестування з хімії, на якому учасникам роздають довідкові таблиці. Це таблиця періодичної системи Д. Менделеєва, таблиця розчинності кислот, лугів, солей у воді та електрохімічний ряд напруг.

Яка різниця між базовим та поглибленим рівнями ЗНО?

1. Те, який рівень ти маєш складати, визначається тим, що саме вимагає обрана тобою спеціальність.

2. Сертифікат з поглибленим рівнем ЗНО дає можливість подавати й на ті спеціальності, де вистачає базового. Базовий не підходить там, де вимагають поглибленого.

3. Поглиблений тест – це фактично базовий + кілька додаткових завдань.

4. В тесті з української мови й літератури додаються 4 і 5 частини. Четверта містить додаткові тестові питання з літератури, п’ята – аналіз тексту з української мови з відкритими питаннями (треба дописати кілька речень).

5. В тесті з математики на поглиблений рівень додається 6 завдань, з яких на чотири треба вписати правильні відповіді, а до двох написати повне роз’язання задач.

6. Відкриту частину тесту поглибленого рівня (відкриті питання та роз’язання задач) перевіряє комісія.

Чи можна списати на ЗНО?

Теоретично можливо все. Однак уся система налаштована на максимальну чесність та відкритість складання тесту. Якщо спробу списувати помітять, ти будеш змушений покинути аудиторію, а результат тестування буде анульований. Тобто ціна списування занадто висока, щоб ми рекомендували тобі це спробувати.

Авторські права © 2014 Сайт Світлани Романівни Фаринович. Усі права захищені.

cтворити безкоштовний сайтWebnode